Observations all along the line - Kimball & the Southern Panhandle First
Principal’s Honor Roll
1st Semester 2012-2013
Minimum GPA: 4.0
Maximum GPA: 4.0
7th Grade
Patricia Casimiro
Paycen Harroun
Justine Heeg
Ryan Soper
Nicholas Thomas-Lewis
8th Grade
Audrey Day
Taylor Walker-Muldoon
9th Grade
Danika Daum
Ali Hunsaker
10th Grade
Kallie Bush
Jessica Hanks
Rowdy Keller
Colton Stull
11th Grade
Courtney Hunsaker
Mitchell Shields
12th Grade
Brian Evertson
Jamie Hansel
Regan Hinton
Hailey Keller
Amber Kilgore
P.J. Knicely
Tessa Shaw
Taylor Wismer
Second Honor Roll
Minimum GPA: 3.000
Maximum GPA: 3.999
7th Grade
Kaden Adrian
Tyler Aguiniga
Amber Birkhofer
Megan Browning
Kole Bush
Grant Golding
Ashley Jackson
Clay Keller
Andrew McCloud
Jaden Mohr
Connor Moore
Nyal Neilan
Kaylyn Nelson
Crystal Pile
Sebastian Portillo
Alexandra Reader
Ashleigh Rusk
Natasha Selves
Emma Simpson
Hodaly Sotelo
Jessica Williams
8th Grade
Jessica Birkhofer
Joel Evertson
Jannel Fiehtner
Jadyn Golding
Raelynn Hinton
Hanna Klosterman
Tasia Knight
Cassandra Kurth
Olivia Ryschon
Spencer Shields
Logan Stahla
Jaden Withrow
9th Grade
Madison Biesecker
Akash Chaudhari
Kailey Dickerson
Angel Flores
Emily Harms
Ashley Hickman
Taylor Kelsch
Arica McCloud
Ireland Olson
Christopher Pile
Kayla Rohde
Trent Rutledge
Kayla Schoenemann
Madie Snyder
Raylyn Soper
Benjamin Tussing
Darcy Usher
Monica Wasielewski
10th Grade
Sanford Day
Michael Ferguson
Justin Mohr
Jessica Portillo
Damien Rutledge
Ben Sauter
Jodell Schulte
Tyler Shaw
Hailee Simpson
Jonathon Withrow
11th Grade
Hannah Bemis
Jamie Buckius
Mike Daum
Seth Davis
Laura Flores
Jennifer Gawith
Kelly Green
Brooke Hager
Henry Heeg
Matthew Heng-Martin
Dakota Jefferson
Brianna Jones
Brittany Knight
Johnathon Kurth
McKayla Lukassen
Jessica Parkos
Jake Reader
Tabitha Unzicker
Shelby Vogel
12th Grade
Nolan Adrian
Austin Allison
Jordon Berger
Mia Biberos
Bernie Bridge
Jay Jay Casimiro
Kaitlin Chambers
Kasee Copeland
August Flores
Jessica Fossand
Rachel Gehrig
Darbi Klinkhammer
Dalton Luppen
Kenneth McNeill
Rachael Merryfield
Sarrah Meyer
Logan Modlin
Austin Pile
Emily Poss
Jonathan Poss
Maegyn Rawlings
Caleb Reuter
Zach Rockhold-O’Brien
Zack Sherfey
Ben Simpson
Nick Stull
Sara Valle
Principal’s Honor Roll
2nd Quarter 2012-2013
Minimum GPA: 4.0
Maximum GPA: 4.0
7th Grade
Patricia Casimiro
Ryan Soper
Nicholas Thomas-Lewis
8th Grade
Audrey Day
Taylor Walker-Muldoon
9th Grade
Danika Daum
Ali Hunsaker
Arica McCloud
10th Grade
Kallie Bush
Jessica Hanks
Rowdy Keller
Colton Stull
11th Grade
Henry Heeg
Courtney Hunsaker
Mitchell Shields
12th Grade
Brian Evertson
Jamie Hansel
Regan Hinton
Hailey Keller
Amber Kilgore
Taylor Wismer
Second Honor Roll
Minimum GPA: 3.000
Maximum GPA: 3.999
7th Grade
Kaden Adrian
Tyler Aguiniga
Amber Birkhofer
Grant Golding
Paycen Harroun
Justin Heeg
Ashley Jackson
Clay Keller
Andrew McCloud
Jaden Mohr
Nyal Neilan
Kaylyn Nelson
Joseph Pagan
Crystal Pile
Sebastion Portillo
Alexandra Reader
Ashleigh Rusk
Natasha Selves
Emma Simpson
Hodaly Sotelo
8th Grade
Jessica Birkhofer
Preston Booty
Joel Evertson
Jannel Fiehtner
Jadyn Golding
Jordan Greenwood
Raelynn Hinton
Hanna Klosterman
Tasia Knight
Cassandra Kurth
Olivia Ryschon
Spencer Shields
Logan Stahla
Jaden Withrow
9th Grade
Madison Biesecker
Akash Chaudhari
Kailey Dickerson
Emily Harms
Ashley Hickman
Taylor Kelsch
Ireland Olson
Christopher Pile
Kayla Rohde
Trent Rutledge
Kayla Schoenemann
Madie Snyder
Raylyn Soper
Benjamin Tussing
Darcy Usher
Monica Wasielewski
10th Grade
Sanford Day
Michael Ferguson
Justin Mohr
Ryan Muneio
Angel Palmer
Jessica Portillo
Ben Sauter
Jodell Schulte
Tyler Shaw
Hailee Simpson
Jaycie Walker
11th Grade
Hannah Bemis
Jamie Buckius
Tristan Carruthers
Mike Daum
Seth Davis
Laura Flores
Jennifer Gawith
Kelly Green
Brooke Hager
Matthew Heng-Martin
Dakota Jefferson
Brianna Jones
Brittany Knight
Johnathon Kurth
McKayla Lukassen
Jacob Reader
Tabitha Unzicker
Shelby Vogel
12th Grade
Nolan Adrian
Austin Allison
Jordon Berger
Mia Biberos
Bernie Bridge
Jay Jay Casimiro
Kaitlin Chambers
Kasee Copeland
August Flores
Jessica Fossand
Darbi Klinkhammer
P.J. Knicely
Dalton Luppen
Kenneth McNeill
Logan Modlin
Austin Pile
Emily Poss
Maegyn Rawlings
Caleb Reuter
Zach Rockhold-O’Brien
Richard Rusk
Tessa Shaw
Zack Sherfey
Ben Simpson
Efrain Soto-Orengo
Nick Stull
Sara Valle